Skip to content

Prase v octu I.

Za posledních několik let se že mě stálo tlusté prase. Pan Špek dosáhl takových rozměrů, že můžu bez problémů předstírat těhotnou. To prostě stane, když máte moc rádi jídlo, v práci neustále sedíte na zadeli a o víkendu na vás čeká nová liga Path of Exile.

Rozhodla jsem se svým stavem ne o udělat. Nejde ani tak o potřebu být sexy, ale spíš o lítost nad všemi těmi krásnými kusy oblečení, do kterých se už nevlezu.

Nepomohlo, ani když jsem začala chodit do práce pěšky. Dva kilometry tam, dva zase zpět. Navzdory všem předpovědím, že určitě hodně zhubnu, se nic nestalo. Ani když jsem změnila práci že sedací na stojací se váha nepohnula ani o píď. A co jiného se dá dělat, než obrátit se na spalovače tuků!

Ano, samozřejmě. Lze například cvičit. A je to v plánu (nevěřím na zázraky). Ale komu se chce? Po osmi hodinách v práci přijedu domů a padnu obličejem na postel. Nehledě na hlad a horu nádobí a fretku, kterou uspokojí jen okusování prstů.

Rozhodla jsem se vyzkoušet jablečný ocet. Když po něm nezhubmu na kost – což stejně ani nečekám – slibuje internet alespoň vyčistit pleť, posílit vlasy a upravit trávení. Navíc mi ocet chutná, hlavně s tlačenkou. Chuť je totiž důležitá. Zkoušela jsem mladý ječmen (asi týden), ale byl to takový kekel z pekel, že už se nám na něj doma jenom práší. Vypít dvě lžičky octa naředěných v hrnku vody je pro mě mnohem příjemnější. Navíc je to po ránu skvělé osvěžení.

Myslím, že s redukcí jídla a cvičením by se nějaké výsledky mohly dostavit. Teď už jde jen o to omezit jídlo a začít cvičit. Vzhledem k tomu, že nám na lednici už déle než měsíc visí cvičící tabulka (značíme si tam, kdy jsme co cvičili) a že její okénka jsou stále víceméně prázdná, jsem zvědavá. První den diety jsem spořádala celý hrnec mrkvové polévky a půlku zmrzliny Manhattan. A to je slibný začátek, no ne?

Published inTlusté prase se chce zbavit pana Špeka

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.